cz en

Čištění zbraně

Vzhledem ke skutečnosti, že se nám množí dotazy na způsoby čištění zbraně, předkládáme návod, který používají naší testovací střelci TST. Tuto metodiku jsme převzali od profesionálu z PČR a po odzkoušení mnoha metod čištění se tato jeví jako nespolehlivější pro první výstřel ze studené zbraně a dále nedochází ke směrové odchylce mezi prvním a dalšími zásahy v cíli.

Počet ran mezi čištěním se doporučuje dle kondice vývrtu cca 50 – 100 výstřelů.

 Seznam čistících prostředků:

  • Robla Solo Mil Barrel cleaner, čistič na hlavně od firmy Ballistol
  • CLP olej, break free
  • Výtěrák tyč jednodílná s otočnou rukojetí
  • Navaděč pro vytěrák dle typy těla závěru
  • Protahovací trn podle ráže
  • Kartáček bronzový podle ráže
  • Čistící hadříčky (patch) kruhového nebo čtvercového tvaru, materiál PES nebo bavlna

Průběh čištění:

Ze znečištění zbraně vyjmeme závěr na jejíž místo zastrčíme navaděč, abychom zabránili znečištění zásobníkové šachy  a spoušťového mechanismu. Směrem od závěru k ústí protáhneme na protahovací trn nasazený patch s několika kapkami Robly (tato rozpouští pevné a měděné usazeniny). Trn vyměníme za kartáček s jehož pomocí narušíme pevné usazeniny ve vývrtu. Tento postup několikrát opakujme až do doby kdy patch již zůstává bílý. (není už na něm nádech modré barvy z rozpuštěné mědi). V případě silného znečištění vývrtu, může být proces zdlouhavý. 

Po perfektním vyčištění vývrtu od spalin a usazenin mědi provádíme konzervaci olejem Breake free a tímto zároveň zneutralizujme chemické rozpouštědlo (Robla viz návod v balení), jedná se cca o tři hadříky (patch), na které naneseme přiměřené množství oleje (patch zvlhčíme). Posléze je nezbytné odstranit přebytečný konzervant Break Free a vývrt hlavně vysušit od přebytečného oleje (do sucha cca 3 patch). Po vytažení navaděče je třeba vyčistit i zásobníkovou šachtu a vnitřní část těla závěru a závěr a po nakonzervování všech součástí zbraně vše vysušit. Vývrt je bezpečně konzervován pro delší uložení zbraně, (viz návod CLP)

 

Pokud by jste měli jakoukoli, připomínku nebo doplnění, určitě napište.

 

Děkujeme,

 

Střeleckým tým TST
CLOSER TO THE TARGET

Aktuální článek: Čištění zbraně

Starší články v kategorii

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
Opište kód
antispam
     Více informací

ZANECHTE NÁM EMAIL

Opište kód antispam
© www.tst-design.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace